מי אתה, מהנדס?

לימודי הנדסה

לימודי הנדסה

המהנדס הוא שם כללי לאחד מבעלי המקצוע באחד מתחומי ההנדסה כך שלמרות ההתמחות שיכולה להיות שונה מאוד, עד כדי שמהנדסים שונים לא יצליחו לדבר אחד עם השני 'באותה השפה', מכילים בסיס די דומה שכולו קשור לתחום המדעים. כל מהנדס צריך להיות בעל בסיסי מדעי כמו בתחומי המתמטיקה או הפיזיקה, שמהווים את נקודת המפתח להתעסק בתחום מסוים, כאשר הלמידה בכל מקרה לא נגמרת לעולם. לימודי הנדסה הם לימודים ארוכים שנמשכים לפחות 4 שנים, כאשר אפילו התמחות בתחום אחד מאוד ספציפי יכולה להיות רחבה במיוחד.

מה צריך לדעת על לימודי הנדסה?

  • מי שרוצה להיות מהנדס, מעבר לתחום שהוא הוא רוצה לעסוק שאותו הוא צריך לבחור, חייב לדעת שבעתיד הוא יצטרך לבחור התמחויות ספציפיות יותר. כמובן שבמהלך התואר ניתן ללמוד כמה קורסים שונים אך קשה מאוד להתמחות בנושאים רבים ורוב תחומי ההנדסה מחפשים עומק בנושא אחד ספציפי, דבר שנדרש באופן טבעי בתחום כה מורכב.
  • לימודי הנדסה נמשכים 4 שנים בתיאוריה אך בפועל נמשכים יותר, זאת כיוון שהקורסים קשים ולא תמיד עוברים אותם בפעם הראשונה, אם כי זה תלוי ברמת ההשקעה ובעומס שהסטודנט יוצר לעצמו בהתאם לעבודה, קצב למידה והבנה וכולה.
  • לימודי הנדסה מתחילים בשנתיים של לימודי הבסיס. לימודים אלו יכללו מתמטיקה, מדעים, פיזיקה וכימיה. רק בשנה השלישית הסטודנטים מתחילים להתמקצע בנושא הספציפי שבחרו באופן מובהק יותר כאשר ההסבה ממקצוע למקצוע אפשרית בצורה פשוטה למדי ביחס ללימודים אחרים, אם כי משתנה בהתאם למקצועות הנתונים.

לימודי הנדסה לביקוש שלא נגמר

המהנדס מפיק ממחקרים וממצאים מדעיים, מוצרים שמשמשים לצרכי האנושות, כאשר הוא הופך את המוצרים למשתלמים לייצור מבחנה תעשייתית, כאשר על כל ייצור ישנן מגבלות מסוימות או דרישות שבהן צריך לעמוד. זו הסיבה מדוע אחרי שכבר יש כל כך הרבה מוצרים שונים מעולם ההנדסה, העבודה לעולם לא תיגמר כיוון שמצד אחד התעשייה תמיד תדרוש מוצרים יעילים יותר לפי צרכי הצרכנים, ומצד שני ישנם ממצאים מדעיים מהמדענים שלא מפסיקים לחקור ולגלות גילויים חדשים ולעתים בלתי צפויים.

 

דילוג לתוכן