כמה פעמים יצא לכם להגיע למוסך ולהרגיש שעובדים עליכם? כמה פעמים חשבתם לעצמכם שמידע בסיסי בתחום מכונאות הרכב יכול לעזור לכם מאוד לחיים? במקום להמשיך לתהות אולי כדאי שתחשבו על רישום לקורס מכונאות רכב שיעשה לכם סדר בדברים, וגם ימצא לכם עבודה מתגמלת.

לא רק לחובבי רכב

יש אנשים שבטוחים שקורס מכונאות רכב מתאים אך ורק לאנשים שמגיעים עם רקע מהתחום ומבינים לכל הפחות את הבסיס שלו, או כאלו שאוהבים רכבים מגיל צעיר. למעשה, יכול להיות שהנתונים הללו יהיו יתרון אך אתם יכולים להירשם לקורס מכונאות רכב ולהצליח בגדול ואף לאהוב את התחום, גם אם הקשר ביניכם לבין עולם זה אינו קיים. עולם מכונאות הרכב מתקדם בקצב מסחרר בעיקר הודות לרכבים החשמליים שכבר נכנסים לשוק ומהווים את העתיד שלו.

בחירת הקורס לפי דרגה

  • יש מגוון רחב של קורסים שמכשירים ומסמיכים חפי הוראות משרד התחבורה לעבודה בתחום כאשר הקורסים מתחלקים לדרגות. קורס מכונאות קרב סוג 1 הוא השלב הראשון בהכשרה והוא מתאים לחסרי ידע וניסיון והתכנים שלו בסיסיים לחלוטין, והוא מתפרש על פני 10 חודשים.
  • קורס מכונאות רכב סוג 2 יכשיר את אלו שצברו ניסיון מעשי של שנתיים בתחום לכל הפחות כאשר התכנים יעשירו את הידע שלהם ויכללו מערכות שונות, מבנה המנוע וכולה. קורס זה יימשך 200 שעות לימוד.
  • קורס מכונאות רכב סוג 3 יהיה הסיווג הגבוה ביותר והוא מיועד לבוגרי קורס מכונאות רכב סוג 2 שצברו ניסיון של שנה בסיווג זה או בעלי ניסיון של 6 שנים בתחום מכונאות הרכב בכלל. סיווג סוג 3 מאפשר לבוגרים להתקדם ללימודי ניהול מוסכים והקרוס עצמו ארוך ומתפרש על 335 שעות לימוד ונלמד במשך 10 חודשים.

רכבים חשמליים הם העתיד

משרד התחבורה ובכלל כל מוסדות הלימוד לא נשארים אדישים להופעתם של רכבים חשמליים רבים ונוכח החוקים שחוקקו חלק ממדינות אירופה כדוגמת הולנד, שמשנה מסוימת יאסרו על נסיעת מכוניות בנזין או סולר. קורסי אוטוטרוניקה במקומות לימוד ספציפיים יכשירו את התלמידים לעבודה כזו כאשר רכבים חשמליים בנויים ממחשבי פיקוד וממערכות הנעה אחרות ולכן בקורסים החדשים יינתן דגש רב יותר על תחום זה.

 

המאמר באדיבות אלקטריק קארס רכבים חשמליים

Leave a comment

האימייל לא יוצג באתר.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן